Innhold
1
Informasjon om Hederspriser

Her vil det komme informasjon.

Årets Seiler


ÅR ÅRETS SEILER Herrer (SR) Damer (SR)
2017 Eivind Melleby
2016 Kristian Nergaard
2015 Bjørnar Erikstad
2014 Anders Pedersen
2013 Line Flem Høst
2012 Alexander Wang Hansen, Per Eugen Kristiansen og Marie Solberg
2011 Rune Aaasberg og Simen Løvgren
2010 Eivind Melby og Petter Mørland Pedersen
2009 Cathrine Gjerpen
2008 Jostein Stordahl, Alexander Wang Hansen og Per Eugen Kristiansen
2007
2006 Bjørnar Erikstad
2005 H.M. Kong Harald
2004 Siren Sundby Christoffer Sundby/Frode Bovim 
2003 Siren Sundby Christoffer Sundby/Frode Bovim 
2002 Jan Hermann Linge Christoffer Sundby/Frode Bovim Siren Sundby
2001 Ragnar Kvam Peer Moberg Siren Sundby
2000 Herman Horn Johannessen/ Paul Davis/ Espen Stokkeland  Karianne Eikeland/ Janett Krefting
1999 Jostein Stordahl Herman Horn Johannessen/ Jan Borö/ Peder Nergaard/ Stian Ness Rörvik 
1998 Herman Horn Johannessen/ 
Paul Davis/ 
Espen Stokkeland  
1997 Christoffer Sundby  
1996 Peer Moberg  Karianne Eikeland
1995 Herman Johannsessen  Jorunn Horgen
1994 Eivind Melleby  Ane Torvanger
1993 Hermann H.Johannessen  Jorunn Horgen
1992 Hermann H.Johannessen  Linda Andersen
1991 Jan Steven Johannessen  Tine Moberg
1990 Kalle Nergaard  Mette Gurvin
1989 Ole Petter Pollen  Jorunn Horgen
1988 Ole Petter Pollen  Linda Andersen
1987 Kronprins Harald V  Jorunn Horgen
1986 Per Arne Nilsen  Jorunn Horgen
1985 Terje Wang  Tonje Kristiansen
1984 Dag Usterud  Jorunn Horgen
1983 Svein Rasmussen  
1982 Svein Rasmussen  Randi Sundstøl
1981 Jan Wanggaard  Maren Berner
1980 Lars Christensen  
1979 Finn Hansen  
Årets Jr Seiler
ÅR Gutter Jenter
2017 Mathias Berthet, Aleaxander Franks Pety, Uffe Tomasgaard
2016 Mathias Berthet Caroline Rosmo
2015 Mathias Berthet Line Flem Høst
2014 Lars Johan Brodtkorb
2013
2012 Herman Tomasgaard
2011 Tiril Bue
2010 Herman Tomasgaard
2009 Herman Tomasgaard
2008 Harald Fæste
2007 Mathias Mollat
2006 Erik N. Snerlebakken
2005 Stian Tuv
2004 Vegard Johan Eimind Monica Rodal
2003 Kristian Skarseth Anette Melsom Myhre
2002 Christopher Hopstock 
2001 Christoffer Gundersen 
2000 Hans Christian Ødegård Hage 
1999 Hans Christian Ødegård Hage Siren Sundby
1998  
1997  Siren Sundby
1996 Christoffer Sundby Siren Sundby
1995 Marius Karlsen 
1994 Martin Gundersen 
1993 Tor Åge Gresstad Camilla Pedersen
1992 Simen Doksrød Linda Konttorp
1991 Christoffer Sundby Linda Konttorp
1990 Peer Moberg Karianne Eikeland
1989 Jon Eriksen Karianne Eikeland
1988 Peer Moberg 
1987 Jon Ekheim 
1986  Ida K.Andersen
1985 Thomas Føyen 
1984 Ole Petter Pollen 
1983  
1982 Njål Sletten 
1981 Svein Rasmussen 
1980 Per Arne Nilsen 
1979  
Bragdmerket
2017 Eivind Melleby - VM Gull Star
Lars Horn Johannessen - VM Gull 5.5mR
Ragna Agerup - VM Gull U23 49er FX
Maia Agerup - VM Gull U23 49er FX
   
   
2014 Anders Pedersen 
Lars Johan Brodtkorb
2013  
2012 Hermann Tomasgaard, Drøbakssund SF – VM gull I Laser Radial Jr VM

Celine Herud, Moss SF – VM gull I Laser 4,7

Aleksander Wang-Hansen, Per Eugen Kristiansen, Marie Solberg, KNS – Gull VM Sonar og Bronse Paralympics
Simen Løvgren og Rune Aasberg – 4. Plass I Transat Jacques Vabres
Kristian Neergaard, Trond S Sæter, Anders M Andersen, KNS - VM Gull 5,5mR
Eivind Melleby og Petter Mørland Pedersen, KNS – 4. Plass I OL  
2011 Tiril Bue, Asker SF – Gull ISAF Youth Worlds
2010 
2009 Eriksen/Kolflaath/Engelien/Vestby, Drøbakssund SF – VM gull I 11MOD
Kristian Nergaard/Johan Bjarne/Petrus Eide, KNS – VM gull I 5,5mR
Mathias Kvitrud Haugstad, Asker SF – VM Gull I Zoom 8
Herman Tomasgaard, Drøbakssund SF – VM gull I Laser 4,7
2008 
2007 Mathias Mollatt, Moss SF – VM gull I Europajolle, Anders Løken, KNS – Master Formula Windsurfing
Anders Løken, KNS – Master Formula Windsurfing
2006 Thomas Johannesen, Askøy sf
Jon Lystrup, Askøy sf
Jostein Stenevik, Askøy sf
Stian Soltvedt, Askøy sf – Gull I VM Blindeseiling.
2005 
2004 Christoffer Sundby og Frode Bovim
2003 Siren Sundby og Thomas Guttormsen
2002 Knut Frostad, Espen Guttormsen, Arve Roaas og Christen Horn-Johannessen for sin innsats i "Volvo Ocean Race"
Dag Usterud, Torgeir Pedersen, Thor Christensen, Espen Aker og Aksel Vold for VM gull I IOD 2001
Thomas Johanessen, Jostein Stenevik, Jon Lystrup og Stian Soltvedt for VM sølv i Blindeseiling Paul Davis for VM gull i Soling
Herman Horn-Johannessen for VM gull I Mumm 30"
2001 Herman Horn Johannessen
1996 OL: Peer Moberg Jorunn Horgen VM: Kristian Neergaard Christen Horn Johannessen Dag Usterud VM: Pauline Book Carine Juliussen
1994 Pauline Book, Carine Juliussen
1993 Kalle Nergaard, Kristian Neergard, Christen Horn-Johannessen
1992 Linda Andersen, Hermann Horn Johannessen, Pål McCathy, Karianne Eikeland, Jorunn Horgen, Kalle Nergaard Kristian Nergaard, Espen Stokkeland
1991 Tine Moberg, Svein Rasmussen, Ernst Torp, Arild Olsen, Kjell Karlsen
1990 Kalle Nergaard, Kristian Nergaard, Espen Stokkeland, Espen Torgersen, Nils Kr.Jansen
1989 Jorunn Horgen
Årets Trener
2017 Jon Alexander Mortensen Bærum Sf
2016 Jan Steven Johannessen Moss Sf
2015 Iens Ludvig Høst KNS
Årets Ildsjel
2017 Erik Ask KNS
Nominerte: Erik Ask, Erik Lia, Pål Kragerud
2016 Gerd Esplid 
2015 Rolf Hermansen RAN
Hederstegn
2017 Marianne Middelthon Oslo Sf
Thomas Kresse KNS
  Tor Møinichen NSF
Christian Radichs Ærespris
2017 Daniel Andersen og Emil Bauck, Oslo Sf
2016 
Christian Radich har satt sitt tydelige preg på norsk sjøfartstradisjon i generasjoner. Det var derfor veldig gledelig da vi ble kontakter av den stolte skutas venneforening med et

ønske om å hedre unge norske seilere som har gjort en innsats for å fremme det sosiale miljøet, sjømannskap og seilglede. Langturseiler, forfatter og årets seiler 2001

Ragnar Kvam i 
venneforeningen er en sentral pådriver for dette initiativet. Den første prisen ble delt ut i 2016 og skal være en årlig tradisjon. Påskjønnelsen er en ukes langt

tokt med Christian Radich til en verdi av 10.000 kroner.

 I fokus